Home Alumni Feedback Form | Career with Us Check Mail
 
Welcome in..... SRGOC
20 years of Imparting Excellent
Technical Education
Welcome in..... SRGOC
20 years of Imparting Excellent
Technical Education
   

Campus Placement

Campus Selection 2017-18

Date: 02.06.2018
S.N. NAME BRANCH Company
1 Prabhanshu Pachauri CE JLBK
2 Shubham Agnihotri CE JLBK
3 Shweta Pathak CE JLBK
4 Samarprit Jauhori CE JLBK
5 Vijay Kumar CE JLBK
6 Ajit Jain CE JLBK
7 Ravindra Mahadoliya CE JLBK
8 Vinod Kushwah CE JLBK
9 Rajkumar Rajput CE JLBK
10 Satyam Sharma CE JLBK
11 Ravi Sharma CE JLBK
12 Basu Jain CE JLBK
13 Ankush Khandelwal CE Policy Bazar
14 Krishnakant Shakya CE JLBK
15 Rahul Shakya CE JLBK
16 Ashish Parashar CE JLBK
17 Anil Chankur CE JLBK
18 Yogesh Rathore CE JLBK
19 Shubhendra Rajawat CE JLBK
20 Praveen Mahawar CE JLBK
21 Tara Chand CE JLBK
22 Shubham Jain CE JLBK
23 Gajendra Singh CE JLBK
24 Gaurav Tyagi CE JLBK
25 Moinuddin Khan CE JLBK
26 Virendra Chauhan ME Micro Turner
27 Wazid Khan ME Micro Turner
28 Vishal Sharma ME Micro Turner
29 Gagan Tripathi ME Micro Turner
30 Rahul Singh ME Micro Turner
31 Vivek Gour ME Micro Turner
32 Shellendra Kumar ME Micro Turner
33 Shubham Tiwari ME Micro Turner
34 Arif Khan ME Micro Turner
35 Beerendra Singh ME Micro Turner
36 Rahul Rajput ME Micro Turner
37 Priyank Tripathi ME Micro Turner
38 Prashant Sharma ME Micro Turner
39 Gopal Sharma ME Micro Turner
40 Deepanshu Garg ME Micro Turner
41 Suraj Poddar ME Micro Turner
42 Shubham Rana ME Micro Turner
43 Rinki Kotwani MBA Poliocy Bazar
44 Shashank Maheshwari MBA Poliocy Bazar
45 Shashank Maheshwari MBA Paisabazaar
46 Sunil Ojha MBA Paisabazaar
47 Pawan Batham MBA Paisabazaar
48 Rupali Shivhare MBA Paisabazaar
49 Ayushi Bindal MBA Paisabazaar
50 Shashank Maheshwari MBA Paisabazaar
51 Ayushi Bindal MBA Paisabazaar
52  Dimple Bobde MBA Paisabazaar
53 Shashank Maheshwari MBA Allsec Technologies
54 Ayushi Bindal MBA Allsec Technologies
55 Dimple Bobde MBA Exotica Business Solution
56 Shashank Maheshwari MBA Exotica Business Solution
57 Ayushi Bindal MBA Exotica Business Solution
       

Campus Selection 2016-17

SELECTION LIST OF WAYS TO CAPITAL
Date: 03.03.2016
S.N. NAME BRANCH
1 Anshika Mahor EC
2 Shubham Niranjan ME
3 Kunal Masand ME
4 Sabiya Khan CSE
5 Kamesh Singh EC
6 Mudita Tiwari CSE
7 Priyanka Agrawal EC
8 Govinda Pathak ME
9 Saby Singhal CSE
10 Avinash Dwivedi ME
11 Surbhi Bhadoria EC
12 Nidhi Patsariya CSE
13 Shiv Pratap Singh Yadav CE
14 Akash Verma ME
15 Varsha Singh Rajput EC
16 Neelam Kumari CSE
17 Amandeep Singh Didyala EC
18 Aparna Verma EC
19 Shantanu Sharma ME
20 Rohit Singh ME
21 Abhay Raj Singh Sikarwar ME
SELECTED CANDIDATE (CAPVISION )
Date: 15.03.2016
S.N. Name Branch
1 Aysuh Dubey ME
2 Anmol Gangil CSE
3 Ankit Kushwaha ME
4 Anamika Gupta EC
5 Abhishek Kumar ME
6 Aditi Mittal MBA
7 Aamn Deep Singh Bhadouriya ME
8 Bhavana Singhal MBA
9 Dimple Bobde MBA
10 Diksha Gupta EC
11 Divyansh Singh Kushwaha ME
12 Deepika Shrivastava EC
13 Gyan Amrit CE
14 Humera Khan MBA
15 Harsh Wardhan Dubey ME
16 Jatin Jain ME
17 Komal Mangal CSE
18 Kajal JAIN CSE
19 karamveer Sikarwar CSE
20 Milind Sharma ME
21 Mayank Chatruvedi ME
22 Mayank Sharma ME
23 Nitish Kumar Singh ME
24 Nandkishore Sharma CE
25 Pankaj Gour CSE
26 Parvez Mansuri EC
27 Preeti Rajput EC
28 Pooja Mangat CSE
29 Poonam Verma CSE
30 Rahul Joshi IP
31 Radhika Basant EC
32 Raghvendra Singh Rajput ME
33 Radhika agarwal EC
34 Surya Pachorkar CSE
35 Shivangi Bansal CSE
36 Shilpa Saraswat EC
37 Subhrant Atri EC
38 Shilpa Rajpoot EC
39 Shivam Tiwari ME
40 Sagar Gupta EC
41 Sandeep Sharma ME
42 Sunny Shrivastav ME
43 Vikas Basant B.PHARM
44 Vineeta Singh EC
45 Vikas Bhartiya CE
SELECTION LIST OF INDOFARM
Date: 18.01.2016
S.N. NAME Branch
1 ABHAY RAJ ME
2 AMANDEEP ME
3 ROHIT SINGH ME
4 SANDEEP SHARMA ME
5 SHANTANU ME
SELECTION LIST (Computronics)
Date: 28.02.2016
S.N. NAME Branch
1 Mratunjay Bhargava EC
2 Shreyash Purohit EC
3 Ashish Jain EC
4 Amandeep Singh Didyala IP
5 Surbhi Bhadoria EC
SELECTED CANDIDATE (XL Dynamics )
S.N. Name Branch
1 SAKSHI SINGHAL EC
2 AYUSH DUBEY ME
NETLINK SOFTWARE PRIVATE LIMITED, BHOPAL
Date: 13.05.2016
S.No Name of Student Branch
1 Ms. Shivangi Bansal CS
2 Mr. Karamveer CS
3 Mr. Amandeep CS
SELECTION LIST OF AZAEL MANUFACTURING PVT. LTD.
Date:  29.05.2016 (Sunday)
S.N. NAME OF CANDIDATE BRANCH
1 AKASH VERMA MECH.
2 HARSH VARDHAN DUBEY MECH.
3 GOVINDA PATHAK MECH.
4 RAHUL JOSHI IPE
SELECTION LIST OF NETLINK SOFT. PVT. LTD.
Date: 04.10.2016
S.No Name of Student Branch
1 Harshit Saxena CS
2 Bhuvaneshwari Sharma CS
3 Albi Abraham CS
4 Umang Saxena CS
5 Priyal CS
SELECTION LIST OF LIVE SATAM TECH
Date:  18.01.2017 (Wednesday)
S.N. NAME OF CANDIDATE BRANCH
1 HEMANT SHRIVASTAVA CSE
2 GAURAV SINGH BHADORIYA  
3 AISHWANY WALAMBE  
4 RAGHVENDRA SINGH RATHORE MECH.
5 DIVYA JAIN CSE
6 ADITI BHARDWAJ CSE
SELECTION LIST OF INNOEYE
S.N. Name of student Branch
1 Priyal Bansal CS
2 Rashi Verma CS
3 Akash Kirar CS
4 Nikhil Shrivastava CS